Hlavní obsah

Seychely Krejčíře do ČR nevydají

Seychelské ostrovy rozhodly, že podnikatele Radovana Krejčíře do ČR nevydají. Informovala o tom v úterý TV Nova, které to řekl viceprezident tohoto státu Marc Narango. Krejčíř je v ČR stíhán pro přípravu vraždy a podvody.

Seychely Krejčíře do ČR nevydají

"Seychelské úřady sice těsně spolupracují s českými, ale pana Krejčíře v žádném případě vydávat nebudeme, protože se jedná o seychelského občana," řekl Nově Narango.

Potvrdil tak podezření českého ministra vnitra Františka Bublana, který o tom že Krejčíř je seychelským občanem, a pravděpodobnost vydání tedy není velká, mluvil už před několika týdny.

Podnikatel utekl na ostrovy v červnu poté, co se mu podařilo zmizet během domovní prohlídky před zraky policistů. Později za ním přicestovala i jeho rodina.

Úřady o ničem nevědí

České úřady informaci o tom, že Krejčíře ze Seychel už zřejmě nedostanou, zatím oficiálně nemají. "Ministerstvo spravedlnosti tuto informaci oficiální cestou zatím nemá," sdělil mluvčí ministerstva Petr Dimun. Pokud se ale potvrdí, ministerstvo tomu přizpůsobí svou strategii jednání se zahraničními úřady.

Policejní prezident Vladislav Husák řekl, že vyšetřování Radovana Krejčíře v ČR bude dál pokračovat bez ohledu na to, zda jej Seychely vydají či ne. ČR tak buď Krejčíře odsoudí v nepřítomnosti, nebo kauzu předá na Seychely.

Cizí občan s nemovitostí

Bublan dříve uvedl, že policie nyní šetří to, jak je možné, že Krejčíř mohl například volit nebo kupovat v ČR nemovitosti, když je občanem jiného státu a zákony ČR to zakazují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků