Hlavní obsah

Senátoři ČSSD nenavrhnou Pitharta na předsedu, jak chtěl Paroubek

Senátoři ČSSD nebudou navrhovat za předsedu horní komory lidovce Petra Pitharta, řekla ve středu Právu senátorka Jiřina Rippelová po jednání v klubu. To je v rozporu s vyjádřením předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, který po senátních volbách prohlásil, že je třeba sesadit současného předsedu Přemysla Sobotku a že sociální demokracie bude prosazovat na tuto funkci právě Pitharta.

Senátoři ČSSD nenavrhnou Pitharta na předsedu, jak chtěl Paroubek

"Je logické, že na pozici předsedy Senátu by asi mělo dojít k nějaké změně," uvedl v ČT v neděli poslanec ČSSD David Rath v narážce na to, že se v Senátu po volbách změnila třetina členů. Konstatoval, že kandidatura Pitharta je jednou z možných variant.

Senátoři strany se tedy nyní proti tomuto návrhu postavili.

ČSSD chce dva místopředsedy, a to Alenu Gajdůškovou a Milana Štěcha. Místopředseda ČSSD Petr Vích by se měl stát předsedou senátorského klubu a nahradit tak v této funkci Gajdůškovou.

Podle Rippelové sociální demokracie nepůjde do holportu s ODS. ČSSD chce, aby také lidovci měli post místopředsedy. Lidovci mají sedm senátorů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků