Hlavní obsah
Lékař Petr Vondráček Foto: Jaroslav Švehla, Právo

Šéf nemocnice v Rumburku skončil. Ve vedení bude lékař, který odhalil vraždící sestru

Valná hromada městské nemocnice v Rumburku v pátek vyměnila představenstvo i dozorčí radu. Členem představenstva byl nově zvolen i lékař Petr Vondráček, který loni upozornil na podezřelé úmrtí pacientky, na jehož základě policie odhalila dalších pět případů a navrhla obžalovat z vraždy zdravotní sestru, která v nemocnici působila. O změnách informoval starosta Jaroslav Sykáček (ČSSD).

Lékař Petr Vondráček Foto: Jaroslav Švehla, Právo
Šéf nemocnice v Rumburku skončil. Ve vedení bude lékař, který odhalil vraždící sestru

V nemocnici skončil i ředitel a současně předseda představenstva Darek Šváb. Pod jeho vedením podala loni nemocnice trestní oznámení právě na Vondráčka, poté co se rozběhlo vyšetřování prvního z podezřelých úmrtí. [celá zpráva]

Šváb tvrdil, že lékař důkazy znehodnotil, ačkoli ten je zajistil a posléze podle svých slov ještě vytáhl nebezpečnou infuzi znovu z koše, kam ji někdo hodil. O podezřelém úmrtí informoval primáře. Šváb tvrdil, že právě Vondráček mohl za prodlení. Po incidentu mu snížil plat.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Ředitel nemocnice v Rumburku Darek Šváb

Foto: Jaroslav Švehla, Právo

Vondráček z nemocnice ještě předtím odešel, neboť se podle svých slov obával intrik ze strany vedení. [celá zpráva]

Vondráček je odborník s kreditem u občanů

Šváb, který stál v čele nemocnice deset let, skončil v ředitelské funkci okamžitě. Podle svých slov chtěl odejít sám. "My jsme už před Vánoci požádali akcionáře, aby svolal valnou hromadu a provedl změny v orgánech společnosti – jak v představenstvu, tak v dozorčí radě," řekl Šváb. Nemocnici předává se zhruba devítimilionovou ztrátou za loňský rok. "Hospodaření se nevymyká hospodaření jiných zařízení," doplnil Šváb.

Vondráček zasedne podle Sykáčka v představenstvu mimo jiné kvůli morálnímu kreditu. "Nebýt pana doktora Vondráčka, možná by se na tento případ nikdy nepřišlo. Je to vynikající lékař, vynikající odborník a také vynikající člověk, který má u občanů nejen z Rumburku obrovský kredit," vysvětlil Sykáček.

Obviněnou sestru poslal soud do vazby

Foto: Karel Otcovský, Právo

Ústecká policie shodou okolností v pátek ukončila vyšetřování šesti vražd, k nimž v Lužické nemocnici v Rumburku došlo, a navrhla z nich obžalovat zdravotní sestru Věru Marešovou. Ta měla údajně pacienty vraždit podáním vysoké dávky draslíku. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků