Hlavní obsah
Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) Foto: Milan Malíček, Právo

Schwarzenberg: Vnitro za obranu? To by byli véčkaři blázni

Pro Věci veřejné je těžké nechat si odvolat svého předsedu Radka Johna z vlády, řekl v rozhovoru pro Právo vicepremiér Karel Schwarzenberg (TOP 09). Pokud by si nechaly VV kompenzovat ztrátu resortu vnitra ministerstvem obrany, byly by podle ministra zahraničí blázni. Sám však představu, jak ze slepé uličky ven, zatím nemá. Ovšem svítit a topit se prý kvůli tomu nepřestane.

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) Foto: Milan Malíček, Právo
Schwarzenberg: Vnitro za obranu? To by byli véčkaři blázni

Prezident Klaus odmítá odvolat ministry VV, chce jasný plán. Premiér Nečas tvrdí, že Klaus musí podle Ústavy konat. Co říkáte na to, že se to nikam nehýbe?

Je to pravá česká sranda. Jak to vyřešit, zatím nevím, vracím se z Lucemburska do Prahy a musím zjistit, co se pro to dá udělat, ale úředníci pracují a svět se nezboří. Jasné je jen, že se musíme domluvit, jednat a každý musí slevit ze svých stanovisek.

To není jediný spor. ODS nechce nechat vnitro véčkařům, ti zase stojí za Johnem…

To je pro ně těžké, protože on je šéfem jejich partaje a řeší se tam boj proti korupci. To by byla pro ně ohromná oběť. Nevím, co by jim za to dali. Obranu? To by byli blázni, kdyby to přijali.

Nepřestřelil premiér, když chtěl zaříznout tři ze čtyř ministrů VV? Vždyť jim sáhl na samu podstatu existence.

To je ústavní pravomoc premiéra, do toho mu mluvit nebudu.

Jste ale koaliční partner a už jste uvedl, že pro VV je to přece jen silné kafe.

Zatím to není tragédie, elektřina svítí, plyn topí a čerstvá zelenina se objevuje na trzích. Už bychom se měli ale začít rozumně bavit. Naši furianti se zase ukázali - kdo zná toto vyobrazení sousedských vztahů z Cerhonic, tak českou politiku chápe.

Myslíte, že si dokážeme vládnout, když to takto popisujete?

U Stroupežnického se to také vyřešilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků