Hlavní obsah
Ministryně financí Alena Schillerová Foto: Petr Horník, Právo

Schillerová zaplatila za jízdu v autě bez pásu pokutu

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) zaplatila za jízdu v autě bez použití bezpečnostního pásu pokutu 1500 korun. Řekla to v rozhovoru pro server Blesk.cz. Nepřipoutaná na zadním sedadle byla ministryně vidět ve videu, v němž jela zkontrolovat obchodní řetězce, zda po dočasném zrušení daně z přidané hodnoty snížily ceny respirátorů. Video sama Schillerová počátkem února zveřejnila na sociálních sítích.

Ministryně financí Alena Schillerová Foto: Petr Horník, Právo
Schillerová zaplatila za jízdu v autě bez pásu pokutu

„Když jsem byla o víkendu doma, tak jsem tam měla rozhodnutí správního orgánu, byla mně za to vyměřena pokuta 1500 korun, kterou jsem neprodleně zaplatila,” řekla v rozhovoru Schillerová.

Podle ministryně sice video vzniklo při „popojíždění na parkovišti”, za pochybení se ale už dřív omluvila a uvedla, že pošle 10 tisíc korun Českému sdružení obětí dopravních nehod. Policie se věcí zabývala pro možné podezření ze spáchání přestupku.

Schillerová má sice jako ministryně financí policejní ochranu, to však podle policejního prezidia na věc nemá vliv. Za jízdu bez bezpečnostního pásu hrozí tři trestné body v systému, pokuta do 2000 korun na místě nebo správní řízení na úřadě, ve kterém je maximální sankce 2500 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků