Hlavní obsah
 

Ruce máme stále čisté, svědomí i cíle - komunisté mají neoficiální hymnu voleb

Politické písně jsou již nedílnou součástí letošních předčasných voleb do Sněmovny. Po skladbě Tomáše Úlehly, kterou exposlanec složil pro blok Hlavu vzhůru!, a znělce Evy a Vaška pro hnutí Úsvit mají svou neoficiální hymnu také komunisté. Jmenuje se Komunisté, to je jisté.

 
Ruce máme stále čisté, svědomí i cíle - komunisté mají neoficiální hymnu voleb

Píseň složil už před časem český písničkář řeckého původu Statis Prusalis, nyní koluje mezi komunistickými podporovateli jako neoficiální předvolební hymna strany.

Prusalis přitom před třemi lety vyzýval v jiné písni k podpoře Miloše Zemana a zemanovců, to mu ale nevadí. „Mám rád komunisty a mám rád Zemana,“ řekl Novinkám a dodal: „Za svou práci se nestydím.“

Ruce máme čisté, zpívá Prusalis

V písni Komunisté, to je jisté burcuje k podpoře KSČM. „Komunisté, to je jisté, s lidmi dnes i zítra, neslibujem’ lidem žádný ráj. Ruce máme stále čisté, svědomí i cíle, my jsme ti, co slaví První máj,“ zpívá.

V jiné sloce zase kritizuje výsledky sametové revoluce: „Co je jisté, to je jisté, svět se prostě točí, fórum vlajky, cinkání a lež. Zpívali nám vyvolení sametovou řečí, podveden jsem zpíval hymnu též.“

Písně na podporu jednotlivých stran jsou před letošními volbami oblíbeným nástrojem kandidujících subjektů. Volební blok Hlavu vzhůru! vyrukoval s písní svého kandidáta Tomáše Úlehly, pro hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury zase nahrálo volební znělku pěvecké duo Eva a Vašek.

Předvolební spot Tomia Okamury

AUDIO: Hymna hnutí Hlavu vzhůru

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků