Hlavní obsah
Foto: Břetislav Šťasta

Rozhodnutí ČSSD vládu nepoloží, soudí Svoboda

Druhý den jednání sjezdu sociální demokracie v pražském Kongresovém centru navštívili koaliční partneři ČSSD ve vládě. Předsedové KDU-ČSL Cyril Svoboda a US-DEU Petr Mareš jsou přesvědčeni, že znovuzvolení Vladimíra Špidly je dobrý signál pro vládu."ČSSD volila demokraticky a jsem přesvědčen, že to nepovede ke konci vlády," uvedl Svoboda.

Foto: Břetislav Šťasta
Rozhodnutí ČSSD vládu nepoloží, soudí Svoboda

Oba koaliční předsedové hodnotili sjezd jako mnohem klidnější, než se jim jevil z podání sdělovacích prostředků. "To se často stává, protože kolem politických stran je velmi mnoho expertů na vnitřní život těchto subjektů a strany žijí vlastním životem," uvedl Cyril Svoboda.

"Koalice je dohodou mezi politickými stranami, nikoli mezi jednotlivci," uvedl Svoboda na dotaz, zda by případná personální změna ve vedení sociální demokracie mohla ovlivnit vládní koalici. "Pochopitelně že může, ale není na mně abych to komentoval," uvedl k této otázce Petr Mareš s tím, že by byl nerad, "kdyby pan Špidla přišel na náš sjezd a říkal nám jak, má změnit své vedení."

"Doufám, že sociální demokracie vykročí správným směrem, protože nás čekají nelehké úkoly," uvedl Svoboda. "Zvolení Vladimíra Špidly je dobrý signál a věřím, že vláda bude řešit úkoly, které před ní stojí. Je to paradoxní, ale pro nás je důležitá silná ČSSD," nechal se slyšet Mareš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků