Hlavní obsah

Ředitel pražské ZOO jedná o spolupráci s ministerstvem zahraničí

Ředitel pražské zoologické zahrady Petr Fejk by mohl v budoucnu pracovat pro ministerstvo zahraničí.

Ředitel pražské ZOO jedná o spolupráci s ministerstvem zahraničí

"Jednáme s Petrem Fejkem o možnostech spolupráce," potvrdil Novinkám informace mluvčí ministerstva zahraničí Milan Řepka. Podrobnosti ale sdělit nechtěl.

Pokud by Fejk pracovat do diplomacie opravdu odešel, znamenalo by to zřejmě konec jeho práce v zoo. Sám ředitel byl v pátek večer v letadle na cestě do USA a ke zprávě se nemohl vyjádřit. V New Yorku se zúčastní kongresu asociace zoologických zahrad a akvárií.

Mluvčí pražské zoo Vít Kahle žádnou informaci o Fejkově odchodu nemá.

Fejk, bývalý učitel, manažer rockového klubu a herec, už měl dříve nabídku řídit Česká česká centra v zahraničí, ale odmítl ji. V čele pražské zoo je 12 let, do širšího povědomí vešel především během ničivých záplav v roce 2002. Voda tehdy zničila spodní část zahrady, poté se zahrada přestavěla a ve spodní části by mělo zůstat jen vodní ptactvo.Ostatní expozice se postupně stěhují do horní části. Fejk kritizoval magistrát, že zoo před povodní nevaroval.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků