Hlavní obsah
Šéf ÚOOZ Robert Šlachta Foto: Petr Horník, Právo

Pronikáme do systému a jdeme výš a výš, řekl o korupci šéf ÚOOZ Šlachta

Ředitel útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta pochválil výsledky policistů při odhalování korupčních případů. Uvedl, že se v současnosti daří rozkrývat některé věci, o kterých policie neměla před jistou dobou ani povědomí.

Šéf ÚOOZ Robert Šlachta Foto: Petr Horník, Právo
Pronikáme do systému a jdeme výš a výš, řekl o korupci šéf ÚOOZ Šlachta

Podle Šlachty se nyní policii daří rozkrývat systém propojení podnikatelské sféry s politikou. „Dostáváme se do systému a jdeme výš a výš,“ řekl Šlachta v Otázkách Václava Moravce na ČT. Dodal, že „je vidět nervozita určitých lidí“.

Šéf ÚOOZ demonstroval úspěchy policie například na kauze problematického rozdělování dotací z programu ROP Severozápad. Ke kauze bývalého ředitele dotačního úřadu Petra Kušnierze, který byl před několika dny odsouzen za přijímání úplatků a zneužití pravomocí veřejného činitele k sedmi a půl letům vězení, uvedl, že se v žádném případě nejednalo o pouhé selhání jednotlivce.

Jeho slova potvrdil i ředitel útvaru protikorupční policie (ÚOKFK) Tomáš Martinec. Podle něj byl takový systém budován léta, a to za přispění politiků na regionální i vrcholné úrovni. Poznamenal však, že v současnosti panuje příznivá atmosféra právě pro odkrývání takovýchto činů.

Podle Martince je přesto nadále složité odhalovat komplikované mechanismy těchto zločinů, například neprůhledné losovačky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků