Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Vladislav Prouza, Právo

Přihlásit auto by mělo být možné i mimo trvalé bydliště

Zapsat auto by mělo být možné na kterémkoliv obecním úřadu s rozšířenou působností a ne jen v místě trvalého bydliště vlastníka. Novelu zákona o podmínkách provozu vozidel, která to zavádí, v pondělí podpořila vláda. Norma také zavádí registrační značky na přání.

Ilustrační foto Foto: Vladislav Prouza, Právo
Přihlásit auto by mělo být možné i mimo trvalé bydliště

Cílem návrhu z pera ministra dopravy Dana Ťoka (ANO) je usnadnit a zjednodušit provádění registračních postupů u vozidel.

„Napříště bude možné zapsat vlastníka a provozovatele vozidla a změny v těchto údajích u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností, což ušetří čas i peníze občanům i podnikatelům a umožní plně využít propojení jednotlivých registrů a elektronizaci dokumentů v registru silničních vozidel, která byla zahájena v tomto roce,“ uvedl Úřad vlády.

Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) také v pondělí posvětil novelu, která by měla Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) umožnit spolupráci s antimonopolními úřady v cizině.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků