Hlavní obsah
Předseda hnutí ANO a premiér v demisi Andrej Babiš Foto: Petr Hloušek, Právo

Premiér v demisi Babiš stupňuje útok na šéfa GIBS

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se opřel do šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína, po němž chce, aby rezignoval. Babiš ve středu na tiskové konferenci ve Sněmovně prohlásil, že nemá v Murína důvěru a pochybuje o jeho morální a profesionální integritě. Babiš argumentuje určitými dokumenty, o kterých ale zároveň tvrdí, že je nelze zveřejnit.

Předseda hnutí ANO a premiér v demisi Andrej Babiš Foto: Petr Hloušek, Právo
Premiér v demisi Babiš stupňuje útok na šéfa GIBS

Babiš kvůli tomu svolá Bezpečnostní radu státu a 15. března navštíví bezpečnostní výbor Sněmovny.

Předseda vlády už dříve vyzval ředitele GIBS Michala Murína k rezignaci. Opoziční politici to označují za skandální a nepřijatelné jednání.

„GIBS je pod premiérem. Co se týká pana Murína, mohu konstatovat, že mám vážné a důvodné pochybnosti o jeho profesionální a morální integritě,“ tvrdí Babiš.

Informace jsou podle premiéra podloženy informacemi a dokumenty, které nemohou být zveřejněny a nelze mluvit o jejich obsahu. „Ztráta důvěry v plukovníka Murína byla vyvolána dokumentem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci,“ řekl Babiš.

Zároveň odmítl, že by měl GIBS něco společného s vyšetřováním Čapího hnízda, jak tvrdí někteří opoziční politici. „Odmítám jakoukoli souvislost s Čapím hnízdem, nemá to s GIBS nic společného,“ uvedl premiér v demisi.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků