Hlavní obsah

Přeháňky a studená rána budou až do poloviny května

Teplotní a srážkový průměr, takové počasí bude podle meteorologů v následujících 30 dnech. Ranní teploty často klesnou až k bodu mrazu, srážek ubude až kolem půle května. Tento týden se sice oteplí a bude méně srážek, ale až o víkendu. Novinkám to řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.

Přeháňky a studená rána budou až do poloviny května

V pondělí odpoledne bude oblačno až polojasno, na západě ČR zataženo s deštěm. Teploty se budou pohybovat mezi 14 až 18 stupni a povane čerstvý vítr, který v nárazech dosáhne až 72 km/h. „Naše pocitová teplota se tak sníží až o dva stupně,“ upozornila Honsová.

V úterý bude zataženo, pršet bude zejména na Moravě a ve Slezsku. Ranní teploty budou deset až šest, přes den pak sedm až 11, na jihu Moravy možná až 14 stupňů.

Středa bude převážně oblačná a teploty se ráno nevyšplhají nad šest stupňů, odpoledne pak nebude nad 13 stupňů. Zrána budou přeháňky, na nejvyšších vrcholcích hor i sněhové.

Ve čtvrtek ráno bude ještě hůř, teploty dokonce klesnou pod bod mrazu, budou se pohybovat mezi dvěma až minus dvěma stupni. Obloha ale bude jasná, i když po ránu budou mlhy. Přes den by se mělo oteplit na 13 až 17 stupňů. „Tento týden, stejně jako celý duben, je pravý aprílový,“ podotkla Honsová.

foto: PRÁVO/František Kšajt

Přeháňky nebudou v příštích třiceti dnech chybět.

V pátek bude polojasno, ráno se vyskytnou mlhy a teploty budou kolem čtyř stupňů až nuly, přes den pak 15 až 19 stupňů.

Víkend očekávají meteorologové oblačný až polojasný s občasnými přeháňkami, teplotně by se měl pohybovat kolem 14 až 18 stupňů.

Průměrná teplota 11,6 stupňů

Období od 1. do 10. května bude oblačné až polojasné s deštěm nebo přeháňkami. Ranní teploty budou čtyři až minus dva, postupně kolem sedmi stupňů. "Denní teploty se budou zpočátku pohybovat mezi šesti až deseti stupni, postupně stoupnou až na 16 stupňů," uvedla Honsová.

Období od 11. do 20. května bude srážkově podobné, jen se oteplí. Ráno to bude 11 až šest, přes den 16 až 20, postupně až 25 stupňů.

Dlouhodobý průměrný úhrn srážek v tomto období je kolem 58 mm, dlouhodobá průměrná teplota v Klementinu pak 11,6 stupňů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků