Hlavní obsah
Kontroly u vchodu do areálu Pražského hradu dočasně zmizí Foto: Petr Hloušek, Právo

Pražský hrad se opět otevře veřejnosti, dočasně bez kontrol u vstupu

Pražský hrad se od 25. května opět otevře veřejnosti a dočasně dojde i ke zrušení kontrol u vstupu. Ty budou pouze namátkové. Prezidentská kancelář to zdůvodnila tím, že ČR opět kontroluje provoz na hranicích.

Kontroly u vchodu do areálu Pražského hradu dočasně zmizí Foto: Petr Hloušek, Právo
Pražský hrad se opět otevře veřejnosti, dočasně bez kontrol u vstupu

„S přihlédnutím k aktuálnímu stavu, kdy je zásadně omezen turistický ruch a Česká republika znovu kontroluje provoz na svých hranicích, jsou dočasně upravena bezpečnostní opatření při vstupu do areálu Pražského hradu. Kontrola návštěvníků bude ze strany Policie ČR probíhat namátkově,” uvedl hradní kancléř Vratislav Mynář. Pouze namátkové mají být i kontroly na hranicích.

Od 29. května do 1. června budou na základě pokynu prezidenta Miloše Zemana veškeré návštěvnické okruhy a objekty přístupné zdarma.

„Přístupný bude Starý královský palác, dále katedrála sv. Víta včetně velké věže, bazilika sv. Jiří, Zlatá ulička, Rožmberský palác, expozice Příběhu Pražského hradu, Svatovítský poklad a výstava v Královském letohrádku,” sdělil Mynář, podle něhož by měly být obnoveny i exkurze do pracovních prostor prezidenta.

Areál Hradu byl v souvislosti s epidemií koronaviru po dva měsíce zcela uzavřen. Před tím byla u vstupu umístěna kontrolní stanoviště, kde byli návštěvníci kontrolováni v bezpečnostních rámech.

Kontroly byly zavedeny kvůli bezpečnostním rizikům v souvislosti s teroristickými útoky, k nimž v minulosti došlo v zahraničí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků