Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Pražská koalice slibuje jízdné zdarma pro děti a seniory

ODS a ČSSD v Praze slibují, že se zasadí o to, aby děti do 15 let a senioři nad 65 let cestovali v Praze zdarma. Současně ale nechtějí, aby stouply ceny předplatných kupónů pro ostatní cestující. Plyne to z koaliční smlouvy, kterou v úterý nad ránem obě strany podepsaly.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Pražská koalice slibuje jízdné zdarma pro děti a seniory

Dopravě, především té hromadné, je věnována ve smlouvě velká část. Kromě cen kupónů se řeší i pokračování výstavby tras metra, Městského okruhu a Pražského okruhu.

Trasa A do Motola by měla být dostavěna během čtyř let a současně by se měla zahájit stavba trasy D.

Smlouva slibuje, že neubudou zelené plochy na území Trojmezí či Klánovický les. Především v tom prvně jmenovaném se přitom počítalo s další zástavbou. Zelené plochy by se měly rozšířit i v oblastech Nákladového nádraží Žižkov, Rohanského ostrova, Letné nebo Smíchovského nádraží.

V sociální oblasti se chce město zasadit hlavně o péči o seniory, vybudovat pro ně bezbariérové bydlení, denní stacionáře, těm nad 80 let zajistit dovoz léků.

Praha by také ráda postavila nové sídlo záchranné služby.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků