Hlavní obsah
Jiří Dienstbier (ČSSD) Foto: Petr Horník, Právo

Pravice zneužila Dienstbierovu důvěřivost, soudí Škromach

Místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier odmítá v druhém kole přímé volby podpořit Miloše Zemana, což doporučila jeho strana. Jeho postoj vyvolal debaty i na Facebooku. Místopředseda sociální demokracie Zdeněk Škromach, který naopak Zemana podporuje, si na sociální síti postoj svého kolegy vysvětluje tím, že byl zneužit.

Jiří Dienstbier (ČSSD) Foto: Petr Horník, Právo
Pravice zneužila Dienstbierovu důvěřivost, soudí Škromach

„Pravicové kruhy jen zneužily důvěřivost Jirky Dienstbiera,“ napsal Škormach v debatě na svém facebookovém profilu. „Je s podivem, že se Jirka Dienstbier začíná řadit mezi zástup pravicových podporovatelů knížete jako je ODS či Konzervativní strana,“ uvedl.

Škromach se přitom domnívá, že je Dienstbierovou věcí, jak prezentuje svůj osobní názor. „Paradoxní je, jak se ještě před pár dny domáhal dodržování doporučení ČSSD vedoucími představiteli,“ neodpustil si ale rýpanec.

Zdeněk Škromach (ČSSD)

Foto: Milan Malíček, Právo

Dienstbierův postoj řeší na Facebooku i komunistická poslankyně Kateřina Konečná. V úterý večer rozpoutala debatu svým příspěvkem: „Může mi někdo říct, co ten Dienstbier chce???? Co to předvádí???  Neumí překročit svůj stín...“ Do následné diskuse se zapojil například i sociálně demokratický poslanec Jaroslav Foldyna, který též horuje za Zemana.

Dienstbier veřejně deklaroval, že ve druhém kole Zemanovi hlas nedá. A to navzdory názoru své strany.

Místopředseda ČSSD míní, že Zeman na Hradě by poškozoval sociální demokracii, kritizuje také spolupracovníky tohoto prezidentského kandidáta a jejich vazby, které označuje za mafiánské.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků