Hlavní obsah
Roman Janoušek u Vrchního soudu v Praze na archivním snímku Foto: Milan Malíček, Právo

Posudek o Janouškově zdravotním stavu vypracují v Olomouci

Zprávu o zdravotním stavu lobbisty Romana Janouška, který žádá o upuštění od zbytku trestu, který dostal za najetí automobilem do jiné řidičky, vyhotoví znalecký ústav Fakultní nemocnice v Olomouci. Posudek by měl pražský městský soud dostat do konce února, sdělila mluvčí soudu Markéta Puci.

Roman Janoušek u Vrchního soudu v Praze na archivním snímku Foto: Milan Malíček, Právo
Posudek o Janouškově zdravotním stavu vypracují v Olomouci

„V případu byl přibrán znalecký ústav Fakultní nemocnice v Olomouci. Posudek má být odevzdán do konce února,” řekla Puci.

Janoušek v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražských Nuslích. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec dostal 4,5 roku za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014. V brněnské věznici zůstal do března 2016, poté měl trest opakovaně přerušený ze zdravotních důvodů.

Prognóza zlepšení neslibuje

Brněnský krajský soud loni v listopadu zamítl Janouškovu další žádost o přerušení trestu. Zároveň ale uvedl, že zdravotní prognóza nepředpokládá zlepšení a Janoušek by měl situaci řešit žádostí o upuštění od zbytku trestu.

Lobbista se v určeném termínu do věznice nevrátil. Jeho advokát podal v Praze žádost o upuštění od zbytku trestu, pražský soud ale celý spis následně zaslal do Brna. Brno trvalo na tom, že o žádosti by měl rozhodnout ten soud, který Janouškův případ řešil jako první, tedy Městský soud v Praze. Nejvyšší soud mu dal za pravdu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků