Hlavní obsah
Poslanec Walter Bartoš (ODS) Foto: Právo

Poslanec Bartoš byl v záznamech vojenské kontrarozvědky neoprávněně

Poslanec Walter Bartoš (ODS) byl v záznamech komunistické vojenské kontrarozvědky (VKR) evidován jako důvěrník neoprávněně. Rozhodl o tom Vrchní soud v Praze. V úterním odvolacím jednání tak potvrdil verdikt pražského městského soudu z června 2009. Rozhodnutí je pravomocné.

Poslanec Walter Bartoš (ODS) Foto: Právo
Poslanec Bartoš byl v záznamech vojenské kontrarozvědky neoprávněně

Poslanec v minulosti uvedl, že mu evidence v protokolech kontrarozvědky značně zkomplikovala život. To, že se v záznamech VKR objevil, se podle něj podepsalo i na jeho zdravotním stavu.

Bartoš ještě před rozhodnutím soudu zveřejnil záznamy, které na něj VKR vedla. Podle poslanců i bývalého ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Pavla Žáčka z nich vyplývá, že s touto tajnou službou nespolupracoval.

Bartoš již dříve uvedl, že v záznamech nikde není jeho podpis. Do evidence se prý dostal na základě udání kamaráda, což zjistil až ze samotného spisu. Skutečnost, že se o něho VKR zajímala, si Bartoš vysvětluje tím, že sloužil u raketového vojska. Informace ze spisu o tom, že Bartoš předal kontrarozvědce některé zprávy ústně, označil poslanec za "ideologický balast".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků