Hlavní obsah
Poslanci Jiří Paroubek a Jiří Šlégr Foto: Petr Horník, Právo

Poslanci přesazovali odpadlíky, došlo na Paroubka se Šlégrem i rebely z VV

Poslanci ve čtvrtek změnili zasedací pořádek v jednacím sále. Usnesením přesadili na jiná místa poslance, kteří už nejsou členy těch stran, za něž byli zvoleni v loňských volbách. Sociální demokraté navrhli přemístění svého bývalého předsedy Jiřího Paroubka (nyní LEV 21) a jeho stranického kolegy Jiřího Šlégra. O další změny posléze požádal předseda poslanců VV Vít Bárta.

Poslanci Jiří Paroubek a Jiří Šlégr Foto: Petr Horník, Právo
Poslanci přesazovali odpadlíky, došlo na Paroubka se Šlégrem i rebely z VV

Bárta navrhl přemístit někdejší šéfku klubu VV Kristýnu Kočí i další bývalé poslance strany Jaroslava Škárku a Stanislava Humla. Na místo, které uvolnila Karolína Peake svým odchodem do vlády, navrhl usadit místopředsedkyni klubu Janu Drastichovou.

Škárka proti svému přesazení na jiné místo hlasoval. Kočí i Huml se zdrželi, Paroubek a Šlégr nebyli přítomni.

Nezařazení rebelové Kristýna Kočí, Jaroslav Škárka a Stanislav Huml

Foto: Petr Hloušek, Právo

Předseda poslanců ČSSD Jeroným Tejc novinářům řekl, že sociální demokraté s Paroubkem a Šlégrem přesazení dohodli. Jde podle Tejce dodržení jednacího řádu, podle kterého poslanci jednoho klubu mají sedět spolu.

Tejc potom u řečnického pultu podotkl, že vzhledem k velkému rozsahu návrhů na změnu v zasedacím pořádku je nutné, aby byly pečlivě zkontrolovány. Jinak by podle něj hrozilo, že někteří z přesazovaných přijdou o své místo. Poslankyně ODS Jana Černochová pak nabídla přesazovaným poslancům místo vedle sebe. Jak řekla, její soused ze sněmovní lavice Tomáš Chalupa zůstane ještě ministrem životního prostředí a vedle ní bude tedy volno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků