Hlavní obsah
Martin Kuba na úterní výkonné radě ODS Foto: Petr Hloušek, Právo

Poslanci ODS přijdou v plném počtu a odmítnou Rusnoka

Úřadující předseda ODS Martin Kuba uvedl po jednání výkonné rady strany, že hovořil se všemi poslanci ODS, kteří mu řekli, že na středeční hlasování přijdou a budou hlasovat proti vládě Jiřího Rusnoka.

Martin Kuba na úterní výkonné radě ODS Foto: Petr Hloušek, Právo
Poslanci ODS přijdou v plném počtu a odmítnou Rusnoka

„Se všemi poslanci jsem osobně hovořil, zatím nemám jakoukoliv zprávu, že bychom měli očekávat, že by zítra (ve středu) 50 poslanců ODS nebylo,“ odpověděl Kuba na dotaz, zda se některý z poslanců z jednání neomluvil. Všichni by podle něj měli hlasovat proti Rusnokovi.

Senátor Jaroslav Kubera přečetl stanovisko výkonné rady, v němž stálo, že „jen vláda s podporou demokratické většiny nejméně 101 hlasů v Poslanecké sněmovně je schopna zajistit funkční vládnutí“.

Výkonná rada ODS také prohlásila, že je zklamána z postupu vlády Jiřího Rusnoka, zejména co se týče personálních změn, a to i v Národním divadle. „O vládu odborníků se nejedná,“ prohlásil.

Podporu pro svůj kabinet nemůže Rusnok očekávat ani od strany LIDEM. „Republiková rada strany LIDEM doporučuje svým poslancům, aby setrvali v pokusu Miroslavy Němcové sestavit vládu a při středečním hlasování aktivně nepodpořili vládu Jiřího Rusnoka,” sdělil mluvčí strany Miloš Skácel.

Naopak pro důvěru budou hlasovat poslanci ČSSD, KSČM i VV. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků