Hlavní obsah
 

Muž, jehož fotku omylem zveřejnila policie po střelbě v Ostravě, přijal omluvu. Víc nežádá

Krátce po střelbě v ostravské fakultní nemocnici policie zveřejnila fotografii muže s tím, že jde o útočníka. Po chvíli vyšlo najevo, že to byl jen svědek. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se muži omluvil, stejně jako policisté. Muž omluvu přijal, nic dalšího nežádá.

 
Muž, jehož fotku omylem zveřejnila policie po střelbě v Ostravě, přijal omluvu. Víc nežádá

„Dnes se s tímto mužem setkali moji náměstci. Znovu se omluvili. Muž omluvu přijal, nic dalšího nepožaduje. Řekl, že policie se k němu chovala korektně,” řekl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Uvedl, že jeho lidé nepochybili. „Policisté věděli, co mají dělat. Když viděli osobu odpovídající popisu pachatele, tak jednali,” konstatoval.

Za omyl se omluvil i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Omluva tomu člověku je na místě. Věřím, že to pochopí,“ řekl Hamáček.

Policie fotografii zveřejnila v souvislosti s pátráním po střelci, jehož řádění nepřežilo šest lidí a tři jsou zraněni. Později policisté uvedli, že jde o svědka události, nikoliv pachatele.

Policisty zmátla červená bunda

V té době už ale fotografie Slováka, který absolvuje doktorandské studium na katedře geoinformatiky na Technické univerzitě v Ostravě, kolovala na internetu.

„Jde o našeho studenta. Škola mu nabídla podporu i psychologickou či právní pomoc. Nic z toho zatím nevyužil,“ řekla mluvčí školy Petra Halíková. Muž se do médií nechce vyjadřovat, ve středu má volno.

Podle slovenského deníku Pravda k mylné domněnce, že střílel právě tento muž, zřejmě vedlo to, že skutečný střelec měl na sobě rovněž oděv s červenou barvou.

Policisté před nemocnicí, kde se střílelo.

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků