Hlavní obsah

Podívejte se na nebezpečné akrobatické kousky souboru z nové inscenace La Putyka

V pátek 12. května má soubor Cirk La Putyka premiéru nové inscenace Batacchio, kterou akrobati trénovali necelý půl rok. Novinky vám přinášejí ukázku těch nejnebezpečnějších akrobacií, které umělci předvádějí. Kromě toho si ale zahrávají i s magií.

Podívejte se na nebezpečné akrobatické kousky souboru z nové inscenace La Putyka

Inscenace finského režiséra Maksima Komarova se inspiruje poetikou starých kočovných divadelních společností, které spojovaly všemožné druhy lidských dovedností a výtvorů.

Inscenace propojuje akrobaci i s magií.

Foto: Novinky

Magie a nový cirkus

Režisér zkombinoval magii s prvky nového cirkusu, proto show slibuje nové prvky, které diváci nikdy předtím neviděli. „Je tam spousta výstupů a jednotlivých scének. Budeme lítat na jevišti, a to ne za pomoci našeho náčiní. A také tam uvidíte břichomluvectví,“ slibuje překvapení akrobat Daniel Komarov, který tvrdí, že se břichomluvectví dá naučit.

Můžeme se těšit i na břichomluvectví.

Foto: Novinky

Čarovat se členové souboru museli naučit až při trénovaní této inscenace. „Bude tam třeba mikromagie, což je magie s malými předměty,“ naznačuje Komarov.

Úspěch stojí na důvěře

Jednou ze členek souboru je i herečka Anna Schmidtmajerová, která během sedmdesátiminutového vystoupení zpívá, čaruje, létá i hraje. Jednou z nejnáročnějších scén je závěsná akrobacie na šátcích, po kterých šplhají všichni členové. „Pro nás je to nový druh koncentrace. Jsme zvyklí se vzájemně podporovat a ochraňovat například na naší klasické houpačce, ale tohle je jiné. Musíme se hodně vnímat, nejen že na sebe koukáme, ale i pocitově. Je to hodně o koncentraci a o důvěře,“ řekla Novinkám.

Divákům se ale tají dech hlavně u „houpačky”, kdy umělci lítají vzduchem do všech stran a skáčou dvojitá salta dopředu i dozadu. „To je hodně nebezpečné a vyžaduje to mnoho hodin koncentrovaného tréninku,” svěřil Komarov.

Akrobati skáčkou i dvojitá salta.

Foto: Novinky

Cirk La Putyka uvede do prázdnin v pražských Holešovicích a prostorách Jatka 78 pouze osm představení. Na další se chystají až v září.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků