Hlavní obsah
 

Po vyklizení Kliniky pokračuje happening za plotem

V pátek pokračuje exekutor Ivo Luhan ve vyklízení budovy v Jeseniově ulici v Praze, kterou dlouhodobě neoprávněně využívá Autonomní centrum Klinika. Nemá ale příliš práce, protože aktivisté sami ráno vynosili věci z budovy ven. Vynesli například piano, nábytek nebo barely s vodou. Lidé se přesunuli k plotu objektu, odkud podporují několik aktivistů, kteří zůstávají na střeše budovy.

 
Po vyklizení Kliniky pokračuje happening za plotem

Několik lidí i přes vyklizení budovy zůstává na střeše a dál prezentují názory aktivistů na využití budovy.

Aktivisté vynesli věci z Kliniky, na ulici je i piano

Video: Novinky

Jeden z aktivistů Arnošt Novák v pátek dopoledne uvedl, že většina lidí již objekt opustila. Vynesli z něj rovněž řadu věcí. Jednotlivci, kteří zůstávají na střeše objektu, podle jeho slov „nemají kam odejít“.

Aktivisté odvážejí svoje věci z budovy.

Foto: Aleš Berný, ČTK

„Budeme usilovat, aby Autonomní centrum pokračovalo tady, nebo v jiných prostorách,“ uvedl Novák.

Pracovníci stavební firmy pod dohledem exekutora pokračují v pátek dopoledne v zajišťování objektu proti neoprávněnému vniknutí.

Nábytek vynesený z centra Klinika

Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Čtvrteční průběh exekuce doprovázel celodenní happening před budovou Kliniky. Exekutor se opakovaně domáhal vstupu do budovy, který mu byl nakonec sice umožněn, nikoliv však hlavním vchodem. Večer místo opustil. [celá zpráva]

Část objektu nicméně stavební firma již ve čtvrtek zajistila a začala ji hlídat ochranka.

BEZ KOMENTÁŘE: Policisté před budovou Kliniky

Video: Novinky

Ve čtvrtek večer byla ke Klinice přivolána policie, neboť tam mělo dojít k verbálnímu konfliktu mezi ochrankou a aktivisty. Vše se obešlo bez zásahu policie.

Pracovník zabezpečuje přivařenou mříží prosklené plochy u vstupu do budovy.

Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Objekt získala v říjnu 2016 od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která jej chce nechat opravit a přesunout do něj část svých zaměstnanců. Aktivisté se obávají, že objekt bývalého plicního sanatoria bude dále chátrat stejně jako v minulosti, a nevidí důvod, proč by mělo komunitní centrum zaniknout.

Aktivistky protestující proti vyklízení Autonomního centra Klinika

Foto: Milan Malíček, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků