Hlavní obsah

Petr Hulinský se opět stal předsedou pražské ČSSD

Předsedou pražského krajského výkonného výboru ČSSD se stal opět jeho dosavadní šéf a stínový ministr obrany této strany Petr Hulinský. Do funkce ho zvolili jeho spolustraníci na sobotní krajské konferenci pražské ČSSD. Zároveň ho zvolili za Prahu do předsednictva strany.

Petr Hulinský se opět stal předsedou pražské ČSSD

Účastníci konference v sobotu ještě zvolili sedm místopředsedů. Vybrali  také své kandidáty na předsedu a místopředsedy strany, které zvolí březnový sjezd ČSSD.

Podle Hulinského lze očekávat, že pražská organizace navrhne na předsedu strany jejího dosavadního šéfa Jiřího Paroubka. O funkci místopředsedy se ucházel pouze Hulinský. Krátce po svém vítězství řekl Hulínský Právu: "Mým cílem je vítezství ČSSD v Praze." Získal 83,7 procent hlasů.

Post prvních místopředsedů obhájili Karel Březina, Daniel Hodek, Karel Klíma a Miroslav Svoboda. Poprvé se na tento post dostali Radmila Kleslová, Gabriela Kalábková a Miroslav Poche.

ČSSD chce ve volbách do europarlamentu 30 %

Na krajské konferenci se také projednávaly cíle celé strany. Předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek oznámil, že ČSSD chce ve volbách do europarlamentu, jež se uskuteční zřejmě 5. a 6. června, dosáhnout 30 procent hlasů. Lídrem kandidátky je ekonom Jiří Havel.

Před pěti lety volby do EP vyhrála ODS s devíti europoslanci, druhá byla KSČM s šesti a třetí SNK ED se třemi evropskými poslanci. O zbývajících šest křesel se rovným dílem podělily KDU-ČSL, ČSSD a hnutí Nezávislí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků