Hlavní obsah
Roman Boček Foto: koláž Novinky s použitím Právo, ČTK a ods.cz

Pedagog Boček řídil dráhy, nemocnici i zemědělství

Roman Boček (44), člen středočeské ODS, působí od loňského října v Českých drahách (ČD), kde zastává posty člena představenstva a výkonného ředitele pro správu majetku ČD. Jako člen představenstva ČD dostává měsíčně odměnu 50 tisíc korun, ale jako vysoce postavenému manažerovi mu ještě přísluší měsíční plat 200 tisíc Kč.

Roman Boček Foto: koláž Novinky s použitím Právo, ČTK a ods.cz
Pedagog Boček řídil dráhy, nemocnici i zemědělství

Boček má vysokoškolské vzdělání pedagogického směru, které získal na Masarykově univerzitě v Brně, kde promoval v roce 1996. Poté působil v představenstvech různých společností, například Kotva a Real Spektrum. V letech 2003 až 2008 byl ředitelem a předsedou představenstva Oblastní nemocnice Příbram, v níž se podílel na její transformaci z příspěvkové organizace na obchodní společnost.

Od ledna 2009 do července 2010 působil Boček na ministerstvu dopravy, kde dělal vrchního ředitele a náměstka. V červenci 2010 přešel na ministerstvo zemědělství. Až do září 2012, tedy v období, kdy resortu šéfovali Ivan Fuksa a Petr Bendl (oba ODS), byl jejich prvním náměstkem.

Na ministerstvu zemědělství měl Boček na starosti správu úřadu. Spadaly pod něj odbor zakladatelské činnosti, informačních a komunikačních technologií i registry.

Řídil rovněž Státní zemědělský intervenční fond a byl zvolen za člena dozorčí rady národního podniku Budějovický Budvar a státního podniku Lesy ČR. Poté, co přešel na České dráhy, tyto dozorčí rady opustil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků