Hlavní obsah

Paroubek vyzval Topolánka, poslal mu meče a pistole

Předseda vlády Jiří Paroubek (ČSSD) vyzval šéfa ODS Mirka Topolánka k rytířskému souboji. Premiér ve čtvrtek zaslal předsedovi nejsilnější opoziční strany zásilku s perkusními pistolemi, kordy a dřevěnými meči. Symbolicky tak hodil Topolánkovi rukavici, aby se v předvolebním čase zúčastnil televizních debat v boji muž proti muži.

Paroubek vyzval Topolánka, poslal mu meče a pistole

Apel premiéra podpořil i ministr zdravotnictví David Rath (za ČSSD), jenž se s Topolánkem utká ve volbách v Praze. "Doufáme, že se (Topolánek) nebude dále skrývat jako nějaká zbabělá baba, ale jako muž předstoupí před sekundanty, kterými je celý český národ, a bude se svými myšlenkami a programem Občanské demokratické strany bít," citovala ČTK Ratha.

Topolánek Paroubkovu výzvu přijal odmítl ale, že by se soubojům nějak výhýbal.

Paroubek je přesvědčen, že je lepším rétorem než jeho největší rival. Premiér si na výsledích televizních debat zakládá, nemile jej proto nedávno překvapil výsledek telefonického hlasování při diskusi volebních lídrů politických stran v Ústeckém kraji, kde jej výrazně porazil ústecký primátor Petr Gandalovič (ODS). Později se ukázalo, že někteří soc. dem. mylně posílali hlasy místo Paroubkovi konkurenčnímu občanskému demokratovi. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků