Hlavní obsah
Předseda ČSSD Jiří Paroubek Foto: Milan Malíček, Právo

Paroubek vyrukoval na Kocába, který kandiduje za zelené do Senátu

Šéf soc. dem. Jiří Paroubek vyrukoval proti Michaelu Kocábovi, který kandiduje za zelené do Senátu v Praze 1. Zaútočil na něj v aktuálním čísle informačního bulletinu ČSSD. Kocába se naopak zastal místopředseda soc. dem. poslanců David Rath.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek Foto: Milan Malíček, Právo
Paroubek vyrukoval na Kocába, který kandiduje za zelené do Senátu

„Jako tajný trumf předsedy Bursíka před podzimními volbami se na scéně vynořil ze zapomnění M. Kocáb. Tento muž, jehož zásluhy v době sametové revoluce jsou nepřehlédnutelné, se před více než deseti lety nechvalně zapsal do povědomí české veřejnosti negativními dopady svých podnikatelských aktivit v investičním fondu Trend. Jeho demagogie a sprostota zaměřená vůči ČSSD překonává i obvyklé hlouposti činitelů ODS.“

Opačný názor než Paroubek má Rath, který by Kocába navrhl soc. demokratům k podpoře ve druhém kole voleb v případě, že by vypadla kandidátka ČSSD, lékařka Blanka Haindlová.

Podle Ratha se Kocáb asi Trendem chlubit nebude. „Ale pokud vím, on se ničeho trestného v dané věci nedopustil,“ řekl v pondělí Právu. Rozdílné postoje s Paroubkem si prý už vysvětlil. „Dá se říct, že oba setrváváme na svých stanoviscích,“ shrnul Rath.

Podle něj by se možná podpora kandidátovi zelených Kocábovi dobře doplňovala s podporou Strany zelených senátnímu kandidátovi ČSSD Jiřímu Dienstbierovi na Kladensku.

Kocáb soc. dem. kritizoval za to, že si do Lidového domu pozvali ruského generála v den podpisu česko-americké smlouvy o radaru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků