Hlavní obsah

Paroubek u Klause: chci politickou vládu

Předseda ČSSD Jiří Paroubek po středeční schůzce s prezidentem Václavem Klausem zopakoval, že sociální demokraté upřednostňují vytvoření politické vlády. Naopak jsou proti vládě odborníků, která by dovedla zemi k předčasným volbám. Jako jednu z variant Paroubek uvedl velkou koalici ČSSD a ODS. Podle Klause ale sociální demokraté nemají k velké koalici partnera.

Paroubek u Klause: chci politickou vládu

"Pochopil jsem, co jsou záměry a preference ČSSD. Zopakoval jsem, že hledám řešení na bázi dohody politických stran, které není vynuceným nátlakem z jedné či druhé strany," přiblížil prezident Klaus průběh své dopolední schůzky s vedoucími představiteli ČSSD.

Paroubek uvedl, že prezidentovi zopakoval čtyři možné varianty řešení současné politické situace, jak je vidí ČSSD. "Jedna z variant je velká koalice, možná zatím odmítaná, ale dá se o ní jednat," řekl předseda ČSSD a doplnil další tři varianty, kterými jsou koalice soc. dem. s lidovci a zelenými, úřednická vláda, nebo menšinový kabinet ČSSD. Paroubek o těchto variantách hovořil už dříve. [celá zpráva]

Prezident přirovnal stanoviska jednotlivých politických stran ke stranám Rubikovy kostky. "Budu se velmi trápit tím, jestli takto definovaná Rubikova kostka je složitelná," řekl prezident.

Klaus už na Pražském hradě přijal delegace lidovců a ODS. O dalším postupu při sestavování nové vlády bude jednat ještě se zelenými a s komunisty. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků