Hlavní obsah
Falšený twitterový účet nového ministra zdravotnictví Jana Blatného Foto: Twitter

Parodický účet nového ministra Blatného chce večer vypínat elektřinu, lidé tomu věří

Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný ještě ani neusedl do křesla, a na sociálních sítích se už stal terčem satiry. Na Twitteru se objevil účet pod jeho jménem, který se tváří jako pravý a lidé jej už rozhořčeně sdílejí. Jedná se však o očividnou parodii. Chce například lidem v rámci protiepidemických opatření vypínat elektřinu a pouliční osvětlení.

Falšený twitterový účet nového ministra zdravotnictví Jana Blatného Foto: Twitter
Parodický účet nového ministra Blatného chce večer vypínat elektřinu, lidé tomu věří

„Bohužel bude skutečně třeba zpřísnit některá opatření. V současnosti se jedná o omezení výtahových zařízení v budovách pro osoby mladší 65 let, jelikož tato zařízení byla identifikována jako významná ohniska nákazy. Chtěli bychom je ponechat pouze pro osoby starší a nemohoucí,“ píše se na účtu, který se tváří jako Blatného.

„Jednou z možností je také vypínaní pouličního osvětlení po 19. h kromě silničních komunikací, což by motivovalo lidi spíše zůstávat doma,“ je další z jeho tweetů.

„Další možnost je vypínání elektriky od 19.00 do 5.00, musíme ale zajistit, aby lidé spali a nedělali hlouposti,“ napsal také vtipálek, který se vydává za nového ministra.

Není to oficiální účet, ujišťuje ministerstvo

„Jediné oficiální twitterové účty, který ministerstvo zdravotnictví spravuje, jsou účty ministerstva zravotnictví ZdrávkoOnline a Romana Prymuly. Žádné jiné účty ministerstvo nespravuje,“ řekl Právu mluvčí resortu Jan Brodský.

Na falešném účtu jsou mezi zjevnými vtípky i příspěvky, které působí o něco důvěryhodněji, a mohou tak ostatní uživatele zmást. Ministerstvo zdravotnictví, které autor parodického profilu ve svých tweetech označuje, se od něj dosud nijak nedistancovalo.

Jan Blatný je náměstek v dětské nemocnici při Fakultní nemocnici Brno, je odborníkem na dětskou hematologii a poruchy srážlivosti krve u dětí. Do úřadu ho premiér Andrej Babiš uvede ve čtvrtek odpoledne.

Anketa
Jste si jistí, že vás na internetu nikdo nemůže napálit?
Ano
15.4 %
Ne
84.6 %
Celkem hlasovalo 14026 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků