Hlavní obsah
Nový parkovací systém platí i v Praze 1 a 2. Foto: Novinky

Parkovací zóny už kvůli nouzovému stavu města rušit nechtějí

Pražský magistrát neplánuje kvůli nouzovému stavu a tvrdým vládním nařízením proti šíření koronaviru dočasně zrušit systém parkovacích zón, jako to udělal na jaře. K tomuto kroku se nechystá ani Brno. Krok by tak musela nařídit jedině vláda.

Nový parkovací systém platí i v Praze 1 a 2. Foto: Novinky
Parkovací zóny už kvůli nouzovému stavu města rušit nechtějí

Zóny placeného parkování byly zrušeny na jaře na základě opatření vlády z 16. března, řidiči díky tomu nemuseli platit za parkování na modře označených oblastech do 28. dubna. Vláda tak učinila v souvislosti s tzv. lockdownem, kdy téměř úplně omezila pohyb lidí, s výjimkou nezbytných cest, tedy například na nákup či do zaměstnání.

Vedení Prahy v čele s pirátským primátorem Zdeňkem Hřibem pak rozhodlo, že zóny obnoví až 11. května.

„Aktuálně nic takového nezvažujeme, protože i ta situace je nyní poměrně odlišná od jara. Platí jiná nařízení, není lockdown, není zastavená ekonomika a neplatí, že by lidé měli být doma,” sdělil na dotaz Novinkám mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Město podle něj zároveň chce ochránit rezidenty, kteří dojíždějí normálně do práce, aby mohli bez problémů v bezprostředním okolí svého bydliště po návratu zaparkovat.

Omezit zóny placeného stání se nechystá podle mluvčího magistrátu Filipa Poňuchálka ani Brno. Důvodem je to, že takový krok nenařídila podobně jako na jaře vláda. Město samo od sebe k tomu tedy přistupovat nebude.

Ostrava na dotaz Novinek do vydání článku neodpověděla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků