Hlavní obsah

Okamura nespokojený s politickou situací vyrazil do boje o Senát

Tomio Okamura, který odmítl účast v prezidentských volbách, bude ve Zlínském kraji kandidovat jako nezávislý do Senátu. Svou účast v podzimních volbách zvažoval již déle, definitivní rozhodnutí oznámil v sobotu večer v Bojkovicích na Uherskohradišťsku při setkání s občany.

Okamura nespokojený s politickou situací vyrazil do boje o Senát

Jediným důvodem kandidatury je podle jeho slov velká nespokojenost se současnou politickou situací v republice. „V demokracii není jiná cesta, jak to ovlivnit, než kandidovat a vytlačit ty, se kterými jsme tak nespokojení. Musíme být aktivní a přestat být lhostejní," řekl Okamura s tím, že chce ke kandidatuře podnítit také další schopné a bezúhonné lidi.

„Zlínský kraj jsem si vybral proto, že odtud pochází celá rodina mojí maminky a od dětství tam pravidelně pobývám,“ uvedl Okamura. Bližší informace ke své kandidatuře zveřejní v tomto týdnu. Jeho politická hvězda začala stoupat v okamžiku, kdy průzkumy ukázaly, že by jako prezidentský kandidát získal více, než známí politici. [celá zpráva]

Okamura bude kandidovat ve volebním obvodu číslo 80, kde je senátorkou Jana Juřenčáková (STAN). Ta chce svůj mandát ve volbách obhájit, soupeřit s ní bude hejtman Stanislav Mišák (ČSSD) nebo starosta Luhačovic František Hubáček (ODS) a bývalý poslanec Ludvík Hovorka (KDU-ČSL). Komunisté nominovali otrokovického zastupitele Václava Ransdorfa.

Ve Zlínském kraji chce svůj mandát na Vsetínsku obhájit také senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL), utká se třeba s viceprezidentem Agrární komory ČR Jindřichem Šnejdrlou (ČSSD). V barvách nejsilnější vládní strany ODS kandiduje starosta Valašského Meziříčí Jiří Částečka a komunisté nominovali Vladimíra Místeckého, zastupitele Valašského Meziříčí. Vládní TOP 09/STAN naopak oznámila, že svého kandidáta na Vsetínsku nepostaví.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků