Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Koláž Novinky.cz s Právo

Nové hlavní nádraží se má jmenovat Šalingrad, rozhodli Brňané

Brno - Šalingrad. Právě tak by se podle Brňanů, kteří se zapojili do ankety, mělo jmenovat nové železniční nádraží. Fádní pojmenování Brno - Hlavní nádraží se umístilo na druhém místě a jako třetí návrh lidé zvolili pojmenování podle národního fiktivního génia - Nádraží Járy Cimrmana.

Ilustrační foto Foto: Koláž Novinky.cz s Právo
Nové hlavní nádraží se má jmenovat Šalingrad, rozhodli Brňané

Anketu uspořádal brněnský magistrát. Do jejího druhého kola postoupilo 10 nejlepších návrhů. Podle organizátorů by měl být název nového dopravního uzlu „reprezentativní, jednoduchý, snadno zapamatovatelný a unikátní pro město Brno”.

Lidé tradičně projevili smysl pro humor, takže vedle zneuznaného českého génia navrhovali pojmenovat nádraží Vídeň - sever, patrně s poukazem na to, že moravská metropole je někdy označována za „zatáčku u Vídně”. V podobném duchu je i další z názvů Praha - venkov.

Brněnské Nádraží Franty Kocourka tak ve společnosti dalších návrhů působí vlastně fádně.

Výsledky ankety
Brno - Šalingrad837
Brno - Hlavní nádraží698
Nádraží Járy Cimrmana166
Vídeň - sever61
Brněnské Nádraží Franty Kocourka49
Praha - venkov35
Brno - Nádr McNádrface6
Nádraží A. B. Svojsíka5
Šalingrad - Brno2
Ždanovo nádraží0
zdroj: nasnovejnadr.cz

Nutno dodat, že to, jak se bude nové nádraží jmenovat, není jisté. „Ať už vzejde z ankety jakýkoli název, město jej předá k posouzení Správě železniční dopravní cesty (SŽDC). Není možné předjímat, jak s ním SŽDC naloží,” řekl ČTK již před měsícem Radek Štěpánek z tiskového oddělení magistrátu.

Nové nádraží by mělo vzniknout u řeky. O jeho podobě se nicméně dále vedou spory. Zatímco ministerstvo dopravy má vizi povrchové stanice, město i Jihomoravský kraj by preferovaly zaústění pod zem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků