Hlavní obsah
Poslanec Martin Vacek Foto: Jan Handrejch, Právo

Nezařazený poslanec Vacek vládu ve středu nepodpoří

Nezařazený poslanec Martin Vacek nepodpoří kabinet premiéra Jiřího Rusnoka při středečním hlasování o vyslovení důvěry. Zákonodárce zvoleného původně na kandidátce Věcí veřejných nepřesvědčilo vládou předložené programové prohlášení. Oznámil to v pondělí v tiskové zprávě.

Poslanec Martin Vacek Foto: Jan Handrejch, Právo
Nezařazený poslanec Vacek vládu ve středu nepodpoří

"Protože předložené vládní prohlášení, dle mého názoru, jasně negarantuje, jak konkrétně chce vláda navázat na trend snižování nezaměstnanosti, podporu podnikání – zejména drobných živnostníků – a jak přesně to chce zabezpečit, není předložené prohlášení dokumentem, který mne přesvědčil," uvedl Vacek.

Hlasy nezařazených poslanců budou hrát při hlasování důležitou roli. Opoziční strany včetně VV mají celkem ve svých klubech 91 poslanců; strany bývalé koalice ODS a TOP 09 mají dohromady 92 poslanců. Rusnok v neděli řekl, že očekává podporu 96 až 97 poslanců a že si myslí, že podporu získá. Z nezařazených poslanců ho chce podpořit například Josef Dobeš, který se stejně jako Vacek dostal v roce 2010 do Sněmovny za VV.

Rusnok do Sněmovny zavítá již v úterý, aby pro podporu vlády přesvědčil členy některých klubů. Od 15.00 se má účastnit jednání komunistických poslanců, navštívit by měl i klub sociálních demokratů. Občanští demokraté už minulý týden oznámili, že Rusnoka nepozvou, a stejně se zřejmě zachová i klub TOP 09 a Starostů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků