Hlavní obsah
Snímek z kamery zachytil krvácejícího chlapce, zoufalou matku a vyděšenou zdravotní sestru. Foto: archiv, Právo

Nemocnice se dohodla s rodinou chlapce postiženého po operaci mandlí na vyrovnání

Rodina chlapce, který je po operaci mandlí a nastalých komplikacích v bdělém kómatu, se dohodla se společností Nemocnice Pardubického kraje na mimosoudním vyrovnání. Nemocnice nabízela částku 15,5 milionu, rodina žádala částku 22 milionů.

Snímek z kamery zachytil krvácejícího chlapce, zoufalou matku a vyděšenou zdravotní sestru. Foto: archiv, Právo
Nemocnice se dohodla s rodinou chlapce postiženého po operaci mandlí na vyrovnání

„V hlavních bodech panuje oboustranná shoda, protože však jde o dohodu tří stran, finalizujeme v tuto chvíli ještě dohodu s pojistitelem. V řádu několika týdnů bychom mohli přistoupit k podpisu,“ řekla mluvčí společnosti Kateřina Semrádová.

Výše odškodného zůstává neveřejná. Podle dřívějších informací se konečná suma pohybuje mezi částkami, s nimiž šly strany do jednání. Kromě toho rodina mohla na účet nemocnice čerpat náklady na péči a šest milionů korun dostala jako zálohu. Projednávání soudní žaloby pro odčinění vytrpěné bolesti a ztížení společenského uplatnění, kterou rodiče na nemocnici podali, bylo zatím přerušeno.

V květnu 2017 tehdy osmiletý chlapec podstoupil operaci mandlí. Čtyři dny po zákroku začal na chodbě nemocnice masivně krvácet, personál nemocnice ale správně nezareagoval. Následkem toho má hoch poškozený mozek a skončil v kómatu.

Policie kvůli případu obvinila lékařku a dvě zdravotní sestry z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Obvinění čelí také Pardubická nemocnice. Případ vyšetřuje kvůli možné podjatosti královéhradecká policie, podle mluvčí tamní krajské policie Magdaleny Vlčkové zatím nebyl uzavřen.

Po zveřejnění případu v médiích rezignoval náměstek léčebné péče Pardubické nemocnice Roman Michálek, který daný den sloužil jako lékař ORL. Jeho postavení mimo službu doporučil nemocnici hejtman Martin Netolický (ČSSD).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků