Hlavní obsah
 

Nemám důvod k rezignaci, reaguje Vojtěch na demonstranty

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) nevidí důvod ke svému odstoupení z funkce. Zopakoval to v pondělí v souvislosti s demonstrací v Ostravě, kde ho účastníci k takovému kroku vyzvali. Zavedená opatření byla podle ministra správná.

 
Nemám důvod k rezignaci, reaguje Vojtěch na demonstranty

„Nevidím důvod, proč bych měl odstupovat. Moje role jako ministra zdravotnictví je bojovat s koronavirem. Pokud jsou objektivní fakta, že máme problém v Moravskoslezském kraji, který se identifikuje jako nejvíce rizikový, tak je mojí povinností činit kroky k zabránění šíření nemoci,“ uvedl ministr.

Požadavek na odstoupení ministra zazněl na pondělní demonstraci v Ostravě, kde se sešlo odhadem kolem dvou tisíc lidí.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO)

Foto: Petr Horník, Právo

Organizátoři ji svolali, aby dali najevo nespokojenost s postupem hygieniků i státu poté, co bylo v pátek prakticky z hodiny na hodinu vyhlášeno zpřísnění opatření proti koronaviru. V Moravskoslezském kraji jsou opět povinné roušky v MHD a ve veřejných budovách.

Zakázané jsou také akce nad 100 osob. Kvůli tomu byla zrušená řada kulturních podniků jako například NeFestival, jenž měl být jakousi náhradou za Colours of Ostrava.

Vojtěch v neděli uvedl, že opatření byla správná, ale káral krajské hygieniky, kteří podle něj špatně komunikovali s krajem a obcemi. V pondělí to zopakoval.

„Situace v Moravskoslezském kraji vyžadovala přijetí mimořádných opatření. Kraj je nejvíce zasažený v celé České republice. Opatření jsou proto jednoznačně správná,“ bránil se Vojtěch.

„Jednání krajské hygienické stanice ale bylo špatné. V tomto směru je třeba něco změnit. Pokud by se nemoc rozšířila, potom bychom museli zvážit, jestli jsme někde nechybovali,“ dodal Vojtěch.

Pondělní demonstrace v Ostravě proti narychlo zavedeným koronavirovým opatřením

Foto: Aleš Honus, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků