Hlavní obsah
Důvěra vrcholným politikům v březnu 2019 Foto: David Ryneš, Novinky

Nejpopulárnějším politikem zůstává Babiš

Nejpopulárnějším stranickým politikem je premiér a lídr hnutí ANO Andrej Babiš, jehož kladně hodnotí 48 procent lidí. Za ním skončil předseda Pirátů Ivan Bartoš s podporou 41 procent a třetí je ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), kterou pozitivně vnímá 36 procent respondentů. Plyne to z šetření společnosti STEM.

Důvěra vrcholným politikům v březnu 2019 Foto: David Ryneš, Novinky
Nejpopulárnějším politikem zůstává Babiš

Na čtvrtém místě skončil předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček (34 procent) a na páté místo se prosadila nová místopředsedkyně strany a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová s podporou 32 procent.

Z předsedů sněmovních stran má stejné hodnocení jako Maláčová lídr SPD Tomio Okamura, pro něhož jde však o nejhorší výsledek od října 2015. Předsedu ODS Petra Fialu pozitivně vnímá 28 procent lidí, šéfa komunistů Vojtěcha Filipa 27 procent lidí.

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil je kladně hodnocen 26 procenty dotázaných, stejně jako končící předseda lidovců Pavel Bělobrádek a lídr hnutí STAN Petr Gazdík.

„Ze srovnání výsledků aktuálního výzkumu s průzkumem z října 2018 je u politiků na předních místech pomyslného žebříčku zřejmé celkem stabilní hodnocení Andreje Babiše a Ivana Bartoše, dále zlepšení hodnocení Aleny Schillerové, Jana Hamáčka a Jany Maláčové,” konstatovala agentura.

Nejvyšší podíl nepříznivých hodnocení (65 procent) měli Bělobrádek a Okamura následování Filipem s 63 procenty negativních hodnocení.

Průzkum proběhl od 25. ledna do 6. února a zapojilo se do něj 1084 respondentů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků