Hlavní obsah
Pirátský autobus bude objíždět republiku. Foto: Pirátská strana

Nečasová neuspěla, soud návrh na předběžné opatření proti karikatuře pirátů zamítl

Obvodní soud pro Prahu 3 zamítl návrh na předběžné opatření, jímž se Jana Nečasová dožadovala odstranění své karikatury z volebního autobusu České pirátské strany. Novinkám to potvrdila místopředsedkyně soudu Jana Sixtová. Piráti Nečasovou na svém volebním autobusu připodobnili do pozice loutkovodičky, kdy vodí manžela, expremiéra Petra Nečase.

Pirátský autobus bude objíždět republiku. Foto: Pirátská strana
Nečasová neuspěla, soud návrh na předběžné opatření proti karikatuře pirátů zamítl

„Mohu potvrdit, že o návrhu na předběžné opatření bylo rozhodnuto 30. srpna 2017 a soud tomu návrhu nevyhověl a předběžné opatření zamítl,“ uvedla Sixtová. Na zamítnutí upozornil server iRozhlas.cz.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš rozhodnutí uvítal, přestože straně zatím nedorazilo. „Pokud opravdu soud žádost o předběžné opatření zamítl, jsem velmi rád, že svoboda slova v téhle zemi ještě žije. Chvíli jsem se bál, zda si paní Nečasová nepodvolila i zdejší soudy,” uvedl v prohlášení.

Bartoš je rád, že Piráti dál mohou svobodně vyjadřovat, co si o politicích ztvárněných na svém autobusu myslí.

Nečasová vůči pirátům směřovala kvůli karikatuře nejprve předžalobní výzvu. Když jí nebylo vyhověno, podala žalobu s návrhem na zmíněné předběžné opatření.

Petr Nečas a Jana Nečasová u městského soudu v Praze

Foto: Jan Handrejch, Právo

Piráti pro případ, že by soud jejímu návrhu vyhověl, rozjeli na Facebooku mezi svými členy a příznivci anketu, jak případně karikaturu na autobusu upravit.

Na celé situaci je nejabsurdnější reálná hrozba, že jediná odsouzená v kauze Nečasová bude Pirátská strana. :D Tomu už...

Zveřejnil(a) Česká pirátská strana dne 31. srpen 2017

To nakonec nebude nutné a karosa odkazující svými barvami k vozům vězeňské služby bude v rámci předvolební kampaně brázdit republiku i s karikaturou Nečasové mající v rukách loutku svého manžela expremiéra Petra Nečase. Piráti karikaturami chtějí připomenout politické kauzy, které sice hýbaly veřejným míněním, ale vesměs zůstaly nepotrestány.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků