Hlavní obsah

Navštívili jsme Virtuální pokojíček, kde můžete pozorovat velryby nebo procházet vesmír

V pondělí 16. ledna se v kině Pilotů v Praze 10 otevřel unikátní Virtuální pokojíček, kde se může veřejnost seznámit s virtuální realitou. Štáb Novinek měl příležitost prozkoumat možnosti pokojíčku už před oficiálním otevřením.

Navštívili jsme Virtuální pokojíček, kde můžete pozorovat velryby nebo procházet vesmír

Samotný Virtuální pokojíček je velký zhruba 3x3 metry, podle zakladatelů projektu to ale bohatě stačí. Vybaven je sluchátky a virtuálními brýlemi, které poskytnou velmi detailní obraz. Pro interakci s virtuálním prostředím se používají senzory a ovladače.

Návštěvník se může přemístit například do vesmíru, kde obchází jednotlivé planety a prohlíží si je. Díky 3D malování lze k planetám dokreslovat další tělesa nebo psát, co vás napadne. Nechybí ani populární střílečka, tentokrát jde o boj se zombie nestvůrami v opuštěné továrně.

„Virtuální pokojíček nebude cílit na rozdíl od některých pražských VR projektů jen na hráče, ale chceme poskytnout unikátní prostředí s korespondující dramaturgií v prostoru Kina Pilotů. Chceme tak nabídnou i aktuální filmový obsah vytvořený právě pro technologii VR. Tím se stáváme prvním prostorem podobného typu v Evropě,” komentuje koncept pokojíčku spolumajitel agentury Brainz Štěpán Kleník.

V pokojíčku si své naleznou tedy nejen technologičtí nadšenci, ale i rodiny s dětmi či senioři a také firmy nebo školy. Virtuální pokojíček je veřejnosti otevřen denně mezi 15:00 a 23:00, včetně víkendů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků