Hlavní obsah
Světelná reklama na podporu prezidenta Foto: Václav Jirsa, Právo

Na web podporující Klause se hlásí i jeho odpůrci

Prezident Václav Klaus má od úterý nové zastánce na internetu. Spuštěny byly stránky www.podporaprezidentovi.cz s heslem „Václave, stojíme za tebou“, kde se za hlavu státu v jejím boji s Lisabonskou smlouvou může postavit každý občan.

Světelná reklama na podporu prezidenta Foto: Václav Jirsa, Právo
Na web podporující Klause se hlásí i jeho odpůrci

Autorem stránek je občanské sdružení Občanská demokratická perspektiva. V úvodu připomíná, že sice Klaus podepsal Lisabon, avšak „tomuto aktu předcházel dlouhodobý boj za posílení práv občanů České republiky“, jehož výsledkem je výjimka z Listiny základních práv EU, což směřuje k posílení postavení Česka v rámci Unie.

Jenže autoři zřejmě podcenili možnost zcela volného připojení podpisu, a tak hned mezi prvními několika „podporovateli“ jsou například Vasil Vladimirovic Klaus, Moskva či Zásadní odpůrce Klause, Drno.

V ulicích už se objevily světelné reklamy s Klausovým portrétem na pozadí české vlajky a zmíněným heslem. Sdružení Občanská demokratická perspektiva vzniklo podle webových stránek v červenci 2009 za účelem sdružovat mladé občany se zájmem o politiku, ekonomiku, právo a jiné společenské obory – především pak o komunální dění jako průřezové téma.           

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků