Hlavní obsah
 

Na Vyšehradě vzniklo kvůli Prymulovi pietní místo

U vchodu do restaurace Rio’s na pražském Vyšehradě vzniklo pietní místo v souvislosti s kauzou zdiskreditovaného ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO). Podle autora akce tam skonaly poslední zbytky slušnosti, právě za ni mají lidé zapalovat svíčky. Kromě plamínků a Prymulovy černobílé fotografie se tam ale také našly láhve od piva.

 
Na Vyšehradě vzniklo kvůli Prymulovi pietní místo

Recesistické pietní místo začalo vznikat již v pátek. „Před restaurací Rio's na Vyšehradě vyhasly ve středu v noci poslední zbytky slušnosti... Domnívám se, že je to způsob, jak dát určité skupině lidí najevo, že tohle už je moc! Máte-li podobný názor, můžete se přidat,“ napsal v pátek na Facebook grafický designér Otakar Dušek.

Do sobotního odpoledne přibyla na místě černobílá fotografie Romana Prymuly a také několik lahví po alkoholu. Například na jedné lahvi od piva byl nápis: Roman Prymula porušil vládní nařízení.

Před restaurací Rio's na Vyšehradě vyhasly ve středu v noci poslední zbytky slušnosti. Té slušnosti, kterou jsem vždy...

Zveřejnil(a) Otakar Dusek dne Pátek 23. října 2020

Restaurace Rio‘s byla stejně jako v pátek, kdy skandál vypukl, zavřená a jídlo nenabízela ani přes okénko, jak je to v rámci covidových opatření možné.

Pietní místo je reakcí na středeční večerní setkání Prymuly a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka, byl s nimi také šéf ostravské fakultní nemocnice Jiří Havrlant.

Deník Blesk v pátek zveřejnil fotografie, které nasvědčovaly tomu, že trojice navštívila restauraci Rio's, ačkoliv ta neměla být kvůli vládním nařízením, vydaným navíc Prymulou, pro nikoho otevřená.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek vyzval Prymulu k rezignaci, ten to ale odmítl a tvrdil, že navštívil soukromé prostory vyšehradské kapituly a nic neporušil, sám odstoupit tedy nehodlá. Zástupci kapituly potvrdili, že o schůzce neměli tušení a trojice byla v restauraci.

Babiš s návrhem na odvolání Prymuly již seznámil i prezidenta Miloše Zemana.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků