Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Na prezidentské volby přišlo přes 60 stížností

Volební senát Nejvyššího správního soudu bude muset posoudit šest desítek stížností na prezidentské volby. Lhůta pro podání návrhů na neplatnost volby skončila v úterý odpoledne. Pokud by na soud dorazily ještě další podněty, bude je muset odmítnout pro opožděnost.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Na prezidentské volby přišlo přes 60 stížností

Podle mluvčí soudu Sylvy Dostálové se dají stížnosti rozdělit do tří skupin. První z nich jsou stížnosti na vedení volební kampaně a její financování, další napadá práci okrskových komisí při sčítání hlasů a několik návrhů se týkalo i registrací prezidentských kandidátů s vícenásobnými podpisy zákonodárců.

Volební senát už několik stížností odmítl pro předčasnost, čtyři podání vyřešil přípisem, protože nešlo o projednatelné stížnosti.

Práci musí volební senát ukončit do středy 21. února. „Rozhodne-li soud o neplatnosti části volby prezidenta republiky, určí v usnesení, od kterého úkonu se volba prezidenta republiky bude opakovat. Pokud soud shledá chybu ve výpočtu volebního orgánu při zjišťování výsledku hlasování, uloží povinnost příslušným volebním orgánům upravit zápis o výsledku volby prezidenta republiky a ten vyhlásit,“ vysvětlila mluvčí soudu.

Název produktu / Energetická hodnota ve 100 g

Fit švestková / 1666 kJ

FiT Go jablečná / 1571 kJ

Fly linie jablečná / 1602 kJ

Müsli bar s banány v čok. polevě / 1460 kJ

Müsli Pro Life s polevou, jahoda / 1670 kJ

Peggy oříšková / 2350 kJ

Twiggy jablko / 1527 kJ

Zdroj: Vlastní šetření Práva v prodejní síti, ceny se pohybují od 5 do 9 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků