Hlavní obsah
Vladimír Boštík o Foto: Josef Vostárek, ČTK

Na prezidenta chce kandidovat i zadlužený podnikatel Boštík

Dalším kandidátem na prezidenta chce být podnikatel a někdejší starosta obce Vraclav na Orlickoústecku Vladimír Boštík. Nominační kritéria prý splnil, neboť již má podle svých slov 63 242 podpisů. Kandidovat chce proto, že je nespokojen se stavem společnosti.

Vladimír Boštík o Foto: Josef Vostárek, ČTK
Na prezidenta chce kandidovat i zadlužený podnikatel Boštík

Jako prezident by chtěl například iniciovat vypsání referenda o setrvání v Evropské unii a přímou volbu starostů. Odmítá uprchlíky, kritizuje údajnou soudcovsko-policejně-exekutorskou mafii. Chtěl by také omezit financování politických stran státem, zeštíhlil by aparát kanceláře prezidenta.

Své protikandidáty v souboji o úřad prezidenta považuje za odtržené od reality. Ve své osobě naopak vidí člověka, který má mnohaleté zkušenosti s jednáním s lidmi a veřejností, starostou byl v letech 1994 až 2002.

„Nemám za sebou žádný tým, pomáhá mi přes tisíc dobrovolníků,” uvedl Boštík. Celkově hodlá na kampaň vynaložit několik desítek tisíc korun.

Přemýšlím jak dobýt Pražský hrad.

Zveřejnil(a) Vladimír Boštík dne 5. srpen 2017

Boštík se narodil 30. října 1959. Vyučil se automechanikem, později si doplnil středoškolské vzdělání. Pracoval jako opravář, řidič a obchodní referent. V roce 1990 založil firmu provozující autodopravu a zemní práce, v roce 2004 na sebe podal návrh na konkurz. V současnosti podniká jako živnostník v autodopravě.

Z minulosti mu stále zbývá splácet téměř šest miliónů korun dluhů. Novinářům ve středu řekl, že byl před časem nepravomocně odsouzen za krádež nafty a nyní se v případu připravuje odvolací řízení. V roce 2013 neúspěšně kandidoval do Poslanecké sněmovny za Okamurův Úsvit přímé demokracie.

Zájemců přibývá

Dostatek podpisů občanů potřebných pro kandidaturu vedle nynějšího prezidenta Miloše Zemana dosud nasbírali také bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš a textař Michal Horáček. Drahoš měl v polovině srpna víc než 78 000 podpisů, Horáček zhruba 70 000 a Zeman téměř 60 000. [celá zpráva]

Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) a bývalý šéf kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka Karel Štogl deklarovali, že mají případně dostatečnou podporu v horní komoře Parlamentu. [celá zpráva]

Zapojit se do voleb chtějí také například bývalý šéf mladoboleslavské automobilky Vratislav Kulhánek za ODA, šéf Asociace obranného průmyslu Jiří Hynek za Realisty, lékař Marek Hilšer, podnikatel Igor Sládek a politik Miroslav Sládek. Kandidovat chtějí také exposlanec a místopředseda strany Republika Otto Chaloupka nebo hudebník a předseda strany Rozumní Petr Hannig.

Jedinou ženou, která se chce ucházet o prezidentskou funkci, je zatím herečka Jana Yngland Hrušková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků