Hlavní obsah

Na nejkomplikovanější křižovatce v Praze vypadly semafory, jeden policista nestačí

Pražská křižovatka v ulici U Bulhara je postrachem řidičů i za obvyklých podmínek, co teprve když na komplikované silniční komunikaci vypadnou semafory. Perné chvilky si pak zažijí nejen řidiči, ale i policisté, kteří musí auta za rušného provozu korigovat.

Na nejkomplikovanější křižovatce v Praze vypadly semafory, jeden policista nestačí

Ruční řízení provozu na jednom z nejsložitějších silničních uzlů nejen v Praze, ale i celé republice absolvovali policisté v úterý dopoledne, když museli zastoupit nefunkční semafory.

Na křižovatce U Bulhara se kříží hned několik silnic a denně jí projedou desetitisíce vozů. Pochopitelně je proto častým místem nehod. Jejich vyšetření je pak někdy stejně složité jako křižovatka samotná. Jelikož se o jednotlivé její části dělí čtyři městské čtvrti, policisté mnohdy nevědí, které obvodní oddělení má zasáhnout.

Do křižovatky se přijíždí v mnoha pruzích celkem z pěti stran. Směrem od Seifertovy ulice ji navíc protíná tramvajová trať. Nad složitým uzlem se pak klene most odvádějící provoz z ulice Legerova směrem z Vinohrad do Holešovic.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků