Hlavní obsah
 

Na kolejích UK lze najít nadstandardní jednolůžkový pokoj i bydlení pro studenty s dětmi

Lepší a komfortnější život svým studentům od září nabízejí koleje Hvězda Karlovy univerzity v Praze. Pro manželské nebo partnerské páry s dětmi bude k dispozici 42 nových rodinných bytů za přijatelné poplatky. Novinkou jsou i nadstandardní jednolůžkové pokoje.

 
Na kolejích UK lze najít nadstandardní jednolůžkový pokoj i bydlení pro studenty s dětmi

Podmínkou pro ubytování páru v novém bytě koleje Hvězda je alespoň jedno dítě, nemusí být ani manželé. „Stačí čestné prohlášení o tom, že žijí spolu jako manželé,“ upřesňuje vedoucí ubytovacích služeb Kolejí Univerzity Karlovy Miroslava Hurdová. Koleje Hvězda jsou v městské části Praha 6.

Byty disponují dvěma pokoji a plně vybavenou kuchyní včetně trouby, myčky na nádobí, mikrovlnné trouby a lednice s mrazákem. Součástí je také šatna, koupelna s prostorným sprchovým koutem a WC. Na přání studentů nejsou pokoje vybavené nábytkem.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Měsíční náklady za toto bydlení jsou 7,5 tisíce korun včetně energií. Poplatek za ubytování činí necelých 6,5 tisíce korun, zálohy na energie přibližně tisíc korun.

„I předtím měli studenti s dětmi možnost bydlet na kolejích, ubytování pro ně však v žádném případě nebylo až takto komfortní. Jednalo se o klasické ubytování v buňce,“ uvádí Miroslava Hurdová.

To potvrzují i noví nájemníci manželského ubytování. Jsou nadšení z prostorného a světlého bytu a současně i moderního vybavení. „To se nedá  srovnat s předchozím bydlením, kde byl třicet let starý nábytek,” uvedl Roma Říha. „V této nové kuchyni se dá vařit a dokonce si každý z nás může samostatně připravovat jídlo,” přizvukuje jeho manželka Adéla.

Budova s novými byty přišla koleje na 17,5 miliónu korun. Peníze použily z vlastních zdrojů, převážně z pronájmů studentských pokojů.

Jednolůžkové pokoje hotelového typu

Další letošní novinkou je 15 nadstandardně vybavených jednolůžkových pokojů pro  studenty, které jsou zařízeny nábytkem, televizí a internetem. Součástí je vlastní plně vybavená kuchyň, kde nechybí ani rychlovarná konvice, koupelna a toaleta.

Nadstandardní jednolůžkový pokoj pro vysokoškoláka.

Foto: Novinky

Poplatek za bydlení se pohybuje kolem 8,2 tisíce korun za měsíc. Tento nadstandard bude nabízet také hotelové služby, mezi které patří každodenní úklid.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků