Hlavní obsah

Na Frýdeckomístecku se chystá nepovolená technoparty

Obec Ostravice na Frýdeckomístecku by se o víkendu měla stát dějištěm nepovolené technoparty. Akci, která se má konat na soukromém pozemku v areálu bývalého ústavu sociální péče, totiž tamější radnice nedala výjimku pro porušení nočního klidu.

Na Frýdeckomístecku se chystá nepovolená technoparty

Čtyřiadvacetihodinová akce, kterou organizátoři na internetu označují za sedmý ročník Music & Juggling Festivalu má být zahájena v sobotu v poledne.

Ostravický místostarosta Miroslav Mališ upozorňuje, že akce byla radnici nahlášena pozdě, třebaže obec ve své vyhlášce jasně stanoví, že žádosti o výjimku v rušení nočního klidu je potřeba podávat nejméně deset dnů předem.

Mališ také dodal, že volbu místa konání technoparty považuje za nešťastnou, neboť se jedná o chráněnou krajinnou oblast. Podle jeho slov nemůže radnice akci na soukromém pozemku nijak zamezit, pokud by však hudební produkce pokračovala i po 23. hodině, s čímž organizátoři počítají, je radnice připravena obrátit se na policii, kvůli rušení nočního klidu.

Organizátor akce Lukaš Čvanda Hitradiu Orion řekl, že akce proběhne i přesto, že se dají očekávat problémy. "Protože je akce na soukromém pozemku, vím, co si na nás může policie dovolit a ne. Ten odpor se dal očekávat, ale akce prostě proběhne," uvedl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků