Hlavní obsah
Foto: Milan Malíček, Právo

Na české hory se opět žene vichřice

Meteorologové opět varují před silným větrem, který by měl v sobotu odpoledne zasáhnout východní Čechy a severní Moravu. Foukat bude především na horách, vítr dosáhne v nárazech rychlostí přes 100 km/hod.

Foto: Milan Malíček, Právo
Na české hory se opět žene vichřice

Varování platí od sobotního rána do zhruba čtvrté hodiny odpoledne pro Královéhradecký, Pardubický, Moravskoslezský a Olomoucký kraj.

V nárazech vítr dosáhne až 108 kilometrů v hodině, což odpovídá síle mohutné vichřice.

Vítr bude sílit ve vyšších polohách předevím v Krkonoších, Beskydech a Jeseníkách.

 

Silný vítr zasáhl Česko i v polovině týdne. Ve čtvrtek ráno zabil člověka, s nímž na Frýdecko-Místecku utrhl střechu haly. Stromy popadané na koleje zastavily několik vlaků především na Olomoucku.

Teplo ale ranní mlhy

Víkendové počasí by i přes vítr mělo být na přelom října a listopadu nezvykle teplé. Rtuť by se mohla dostat až na 15 stupňů Celsia. Dojem z pěkných dnů ale zkazí ranní mlhy.

Přepodvěď počasí: víkend bude teplý, i když mlhavý. Zdroj: Stream.cz

 

Některé české hory se o víkendu dočkaly větší sněhové nadílky. Například na Klínovci v Krušných horách napadlo několik centimetrů a děti podmínky využily k bobování.

Děti využily první sníh na Klínovci k bobování.foto: Právo/Rudolf Voleman

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků