Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Mrazivé ráno v Česku: Teplota klesla až na minus tři stupně

Na šesti místech České republiky v noci na pondělí mrzlo. Nejnižší teplotu v pěti centimetrech nad zemí naměřili meteorologové na Luční boudě v Krkonoších, kde rtuť teploměru klesla na minus 3,3 stupně Celsia. O pouhou jednu desetinu stupně tepleji bylo na Jizerce v Jizerských horách. Noc ale byla neobvykle chladná i na řadě dalších míst Česka. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Mrazivé ráno v Česku: Teplota klesla až na minus tři stupně

V Krkonoších v noci kromě Luční boudy mrzlo i na Labské boudě, kde bylo minus 1,1 stupně Celsia. O pouhé dvě desetiny stupně teplejší vzduch naměřili v Krásném Údolí na Karlovarsku a půl stupně pod bodem mrazu bylo v Horním Adršpachu na Náchodsku. Posledním místem, kde v noci meteorologové zaznamenali mrazíky, byla Smědava v Jizerských horách, kde bylo u země minus 0,1 stupně Celsia.

O poměrně chladné ráno se zasloužil přísun chladnějšího a suššího vzduchu spolu s uklidněním větru. „Mezi nejstudenější oblasti patřil sever a západ Čech, kde se nejnižší teploty místy pohybovaly kolem pěti stupňů Celsia,“ uvedli meteorologové.

Nová teplotní minima pro 4. červenec má po noci na pondělí deset ze 145 stanic, které měří teplotu 30 a více let. Například v Liberci v pondělí naměřili ve dvou metrech nad zemí 5,5 stupně Celsia, což bylo o půl stupně méně než v dosud rekordním roce 1965. Ze stejného roku pocházela i dosavadní rekordní hodnota 5,6 stupně pro Cheb, kde v noci bylo o tři desetiny stupně chladněji.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků