Hlavní obsah
Ministryně školství Miroslava Kopicová Foto: Ivan Blažek , Právo

Ministryně školství: Příprava maturit jde podle plánu, odklad nehrozí

Příprava státních maturit jde podle plánu, odklad nehrozí. Shodli se na tom v sobotu ministryně školství Miroslava Kopicová a ředitel centra připravujícího maturity Pavel Zelený.

Ministryně školství Miroslava Kopicová Foto: Ivan Blažek , Právo
Ministryně školství: Příprava maturit jde podle plánu, odklad nehrozí

Reagovali tak na informace Radiožurnálu, že podle zprávy sněmovního školského výboru není vše dostatečně nachystané a start zkoušek v příštím roce by mohl být ohrožen.

"Příprava maturit jde podle harmonogramu, jsem s ní spokojená," řekla ministryně Radiožurnálu. Podle Zeleného neexistují žádné důvody, proč by měly být jednotné zkoušky opět odloženy.

Jedním z důvodů by podle poslanců mohlo být třeba to, že kvůli spuštění státní maturity se musí změnit zákon. V něm se například musí upravit zabezpečení zkoušek, aby data z testů neunikla před konáním maturity. Například podle poslance Ivana Ohlídala (ČSSD) ale parlament novelu nestihne schválit.

Zpráva školského výboru prý také uvádí, že ještě není dostatečně připravena organizace zkoušky pro všechny střední školy, proškoleni nejsou ani učitelé. Zatím není stanoven ani minimální počet bodů, který je nutný k tomu, aby maturant zkoušku úspěšně složil. Podle bývalého ministra školství Ondřeje Lišky ze Strany zelených lze zprávu chápat jako žádost o prodloužení doby na přípravu maturit.

"Ve stanovisku výboru není o něčem podobném ani zmínka," komentoval to Zelený.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků