Hlavní obsah

Ministryně Parkanová je v nemocnici

Ministryně obrany Vlasta Parkanová (KDU-ČSL) byla v úterý hospitalizována kvůli vysokému krevnímu tlaku. Novinkám to řekl mluvčí ministerstva Andrej Čírtek. V nemocnici by měla zůstat několik dní.

Ministryně Parkanová je v nemocnici

"Příští týden už by měla být v úřadě s normálním programem," řekl Novinkám Čírtek. S ohledem na soukromí ministryně odmítl sdělit, v jaké nemocnici leží.

"Program se rušil jen pro tento týden, ale paní ministryně neměla naplánovány žádné akce v souvislosti se státním svátkem, ani služební, ani společenské," upřesnil Čírtek.

Podle dostupných informací zdravotní stav Parkanové nesouvisí s žádnou pracovní situací. Ministryně se například účastnila pondělního jednání vlády.

Rušit program kvůli zdravotním potížím občas musí i vládní politici. Například premiér Mirek Topolánek v lednu onemocněl angínou a bral antibiotika. Bylo to právě v době, kdy dojednával podporu pro svůj koaliční kabinet u bývalých poslanců ČSSD Miloše Melčáka a Michala Pohanky. Musel také odložit schůzku s prezidentem Václavem Klausem týkající se zahraniční politiky.

Hypertenze se léčit musí

Vysoký krevní tlak (arteriální hypertenze) je považován za civilizační chorobu, k jejímuž vzniku přispívá kromě obezity a vysokého věku také nezdravý životní styl. Pacient trpící hypertenzí by měl přehodnotit svůj jídelníček, vyhýbat se cigaretám a nevystavovat se stresovým situacím.

Pokud se vysoký krevní tlak neléčí, hrozí vznik arterosklerózy, cévní mozkové příhody, ischemické choroby srdeční nebo dalších chorob souvisejících se zhoršeným prokrvením. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků