Hlavní obsah
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Foto: Petr Hloušek, Právo

Ministrovi došla trpělivost, kvůli odmítání záchranek si zve ředitele nemocnic

Ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) vytočily poslední případy zdlouhavého přetahování mezi záchrankou a nemocnicemi, které odmítaly přijmout pacienty v akutním stavu. Ještě na čtvrteční poledne si pozval šéfy pražských nemocnic a nevyloučil, že budou padat hlavy.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Foto: Petr Hloušek, Právo
Ministrovi došla trpělivost, kvůli odmítání záchranek si zve ředitele nemocnic

„Situace, která se týká pražského zdravotnictví, mě přestává bavit,“ prohlásil na tiskové konferenci viditelně rozčarovaný Němeček.

Vytočila jej přetrvávající situace, kdy sanitky s těžkými případy často celé hodiny objíždějí nemocnice jednu po druhé a ty odmítají pacienta převzít.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Němeček: Můj postoj bude velmi razantní

Zároveň ho naštvalo, že si prý na posledním jednání s ředitelem pražské záchranné služby Zdeňkem Schwarzem slíbili, že pokud by znovu k podobnému případu došlo, má o tom Schwarz ministerstvo zpravit. „To se nestalo,“ zkritizoval Němeček a postěžoval si, že se o posledním případu, kdy takto sanitka dvě hodiny vozila po Praze 30letého muže se selhávajícím srdcem, dozvěděl z médií.

„Komunikace by měla fungovat napřímo a my bychom se to neměli dozvídat z médií,“ prohlásil Němeček.

Ještě na čtvrteční poledne si proto pozval šéfy pražských nemocnic zřizovaných ministerstvem, aby s nimi nastalou situaci řešil. Napřed bude chtít celou kauzu vyšetřit, a pokud zjistí jakékoli pochybení, bude z toho chtít vyvodit konkrétní personální odpovědnost. „Můj postoj k tomu bude velmi razantní,“ ujistil dopředu ministr.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků