Hlavní obsah
Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) Foto: Milan Malíček, Právo

Ministerstvo obrany zvažuje, že se připojí ke stíhání Parkanové

Sociální demokraté na své čtvrteční tiskové konferenci doporučili ministerstvu obrany, aby se jako poškozená strana připojilo k trestnímu stíhání v kauze CASA. Podle mluvčího Vondrova úřadu resort připojení ke stíhání zvažuje. Nyní analyzuje možnosti, které úřadu dává právní řád, uvedl mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) Foto: Milan Malíček, Právo
Ministerstvo obrany zvažuje, že se připojí ke stíhání Parkanové

Stínový ministr obrany ČSSD Jan Hamáček na tiskové konferenci apeloval na ministra obrany Alexandra Vondru (ODS), aby přestat váhat a svůj úřad ke stíhání připojil.

Resort jeho výzvu možná vyslyší. Podle mluvčího ministerstva Jana Pejška už vedení úřadu požádalo příslušné orgány o nahlédnutí do policejního spisu, zatím to ale prý nebylo umožněno.

Poslankyně Vlasta Parkanová (TOP 09) se měla podle policie dopustit toho, že coby ministryně obrany v roce 2009 nenechala při nákupu letounů CASA zpracovat nezávislý posudek na cenu. Měla se tak dopustit porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci veřejného činitele.

Protikorupční policie v kauze nákupu letounů obvinila také bývalého šéfa resortní sekce vyzbrojování Jiřího Staňka. Parkanovou před několik týdny zbavila Sněmovna poslanecké imunity.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků